Del FOTOJA, kush është kasapi nga Kruja, i dyshuar si grabitës i Rinasit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:55 23-04-2019 Del FOTOJA, kush është kasapi nga Kruja, i dyshuar si grabitës i Rinasit

Del fotoja e Elton Piklit, 32 vjeçarit i cili u arrestua mbrëmë në mesnatë, pasi dyshohet se ishte pjesëmarrës në grabitjen e miliona eurove në aeroportin e Rinasit.

Emri i Elton Piklit doli nga përgjimet dhe policia e vuri në pranga teksa po tentonte të arratisej drejt Bullgarisë.

32 vjeçari banonte në qytetin e Krujës, ku edhe punonte si kasap, ndërsa ishte fqinj me Dash Kupën, i arrestuar më parë për grabitjen në Qafë Kashar.

Ndërkohë për grabitjen e miliona eurove ne Rinas janë arrestuar edhe Oltian Veseli, Alkond Bengasi, Renaldo Sula dhe Saimir Çela.

Ndaj Bengasit, Krimet e Rënda vendosën masën ‘arrest me burg’ edhe pse ai pranoi të bashkëpunojë me drejtësinë duke dhënë detaje të grabitjes dhe emra të personave të përfshirë.

Të arrestuarit e tjerë pritet të njihen me masën e sigurisë njëri pas tjetrit në ditët në vijim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025799036026001
array(1) { ["section"]=> string(77) "del-fotoja-kush-eshte-kasapi-nga-kruja-i-dyshuar-si-grabites-i-rinasit-161576" }