Del jashtë kontrollit debati në studion e Fevziut, Rama gazetares: Shhhhhhh…Keni marrë gjë sot apo jeni esëll? S'të vjen turp moj

Publikuar tek: politike, më 22:00 13-02-2020 Del jashtë kontrollit debati në studion e Fevziut, Rama gazetares: Shhhhhhh…Keni marrë gjë sot apo jeni esëll? S'të vjen turp moj

Kryeministri Edi Rama është ftuar në emisionin e gazetarit Blendi Fevziu përballë katër gazetarëve.

Debati deri tani thuajse ka dalë jashtë kontrollit. Rama i drejtohet gazetares Klodiana Lala duke i thënë “si s’të vjen turp moj”, ndërsa Fevziu akuzon gazetaren se “po bie në kurthin e Ramës” për të humbur kohë në debat.

Pjesë nga debati:

Edi Rama: Keni marrë ndonjë gjë sot, apo jeni esëll

Edi Rama: Shhhhhhhhhhhh, shhhhhhh…

Edi Rama: Po si stë vjen turp moj

Klodiana Lala: Po tregoj fakte, ai është një person i inkriminuar

Edi Rama: Nuk kam ardhur të të kundërshtoj ty, nuk kam ardhur të bëj debat me ty

Edi Rama: A do më lini të flas, apo të merrem unë dhe të bëj atë që di unë

Blendi Fevziu: Jo s’të lejoj të bësh kërcënime

Blendi Fevziu: Lere të flasë, e kupton që e ka strategji

Klodiana Lala: (i ndërhyn Ramës) Gënjeshtër

Edi Rama: Ti pusho ti, të të vijë turp, si guxon ti të më thuash mua gënjeshtër

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016762018203735
array(1) { ["section"]=> string(133) "del-jashte-kontrollit-debati-ne-studion-e-fevziut-rama-gazetares-shhhhhhh-keni-marre-gje-sot-apo-jeni-esell-s-te-vjen-turp-moj-195126" }