Del lista e 8 ekipeve më të korruptuara në Europë, mes tyre dhe ekipi i njohur shqiptar

Publikuar tek: sport, më 17:46 13-09-2017 Del lista e 8 ekipeve më të korruptuara në Europë, mes tyre dhe ekipi i njohur shqiptar

Klubi i futbollit “Benfika” në Portugali në sajtin e saj zyrtar ka realizuar një sondazh ku ka ftuar të gjithë tifozët e saj dhe jo vetëm që të votojnë për klubin të cilin ata e mendojnë si më të korruptuarin në Europë.

Rezultatet e këtij sondazhi të bëra publike ditën e sotme kanë qenë vërtet befasuese.

Sipas këtij sajti, klubi më i korruptuar në Europë rezulton të jetë Oplimpik Marseja, i ndjekur nga Juventus dhe Porto. Në listë është edhe kluni milanez ac milan. Por befasues ka qenë se në këtë listë figuron edhe klubi shqiptar i Tomorrit të Beratit.

Është shumë befasuese fakti që tifozët në Portugali e njohin klubin e qytetit të Beratit dhe që për më tepër e kanë klasifikuar atë si një ndër 87 klubet më të korruptuara në Europë.

Nuk dihet ende se sa i besueshëm mund të jetë një sondazh i tillë dhe çfarë është marrë për bazë për të dalë në tilla përfundime. 

Më poshtë foto që ka publikuar Benfika.tv

Screenshot_3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027183055877686
array(1) { ["section"]=> string(92) "del-lista-e-8-ekipeve-me-te-korruptuara-ne-europe-mes-tyre-dhe-ekipi-i-njohur-shqiptar-92232" }