Del lista e këngëve të përzgjedhura për festivalin e RTSH, ja kush janë këngëtarët e autorët

Publikuar tek: kulture-art, më 09:42 02-11-2016 Del lista e këngëve të përzgjedhura për festivalin e RTSH, ja kush janë këngëtarët e autorët Foto e festivalit ne RTSH

Televizioni Publik Shqiptar ka publikuar listën e këngëve të cilat do të jenë konkurrente në festivalin e radhës së RTSH, aktivitet që zhvillohet në fund të vitit. 

Janë shumë këngëtarë të rinj, madje edhe nga Kosova, ndërkohë që duhet thënë se kënga fituese e këtij festivali do të prezantohet edhe në Eurovizion. Procesi paraditen e sotme u shoqërua me debate ku emra të njohur të muzikës, nuk janë përzgjedhur nga juria.

Ndërkohë që më poshtë janë 25 këngët e përzgjedhura, këngëtarët që do ti këndojnë, orkestrimi dhe tekstet e tyre, raporton newsbomb.al.

Albulena Jashari - “Fjalët ia lë zemrës”

Muzika: Marsela Çibukaj, Briz Musaraj

Teksti: Gerald Xhari

 

Classic BOYS -“Dashuria për jetën”

Muzika: Endri Sina

Teksti: Saimir Braho

 

Dilan Reka - “Mos harro”

Muzika: Edmond Zhulali

Teksti: Agim Doçi

 

Edea Demaliaj - “Besoj në ëndrra”

Muzika: Fabian Asllani

Teksti: Edea Demaliaj

 

Edona Vatoci - “Mirëmëngjes”

Muzika: Edona Vatoci

Teksti: Edona Vatoci

 

Elson Braha - “Edhe një herë”

Muzika: Adrian Hila

Teksti: Pandi Laço

 

Erlind Zeraliu - “Dhimbja e gëzimit”

Muzika: Vasil Tole

Teksti: Fatos Arapi

 

Fabiola Agalliu & Agnesa Çavolli - “Shkon e vjen”

Muzika: Sokol Marsi

Teksti: Fabiola Agalliu

 

Festina Mejzini - “Atje lart”

Muzika: Eriona Rushiti

Teksti: Eriona Rushiti

 

Flaka Krelani - “S’dua t’flas”

Muzika: Qëndrim Krelani

Teksti: Qëndrim Krelani

 

Franc Koruni - “Macka”

Muzika: Franc Koruni

Teksti: Franc Koruni

 

Genc Salihu - “Këtu”

Muzika: Genc Salihu

Teksti: Genc Salihu

 

Lindita Halimi- “World”

Muzika: Klodian Qafoku

Teksti: Gerald Xhari

 

Linda Rukaj- “Vija e lumit”

Muzika: Linda Rukaj

Teksti: Linda Rukaj

 

Lorela- “Me ty”

Muzika: Alban Kondi

Teksti: Turjan Hyska

 

LYNX - “Sot”

Muzika: LYNX

Teksti: LYNX

 

Luka & Serxhio Hajdini- “Koha plaket”

Muzika: Serxhio Hajdini

Teksti: Luka Hajdini

 

Neki Emra - “Dashuri dhe urrejtje”

Muzika: Neki Emra

Teksti: Albatros Rexha

 

Orges Toce - “Shi diamantësh”

Muzika: Orges Toçe

Teksti: Orges Toçe

 

Rezarta Smaja- “Pse prite gjatë”

Muzika: Xhevdet Gashi

Teksti: Arsim Bujaku

 

Tiri - “Më zgjo”

Muzika: Enis Mullaj

Teksti: Sokol Marsi

 

Yll Limani - “Shiu”

Muzika: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

Teksti: Yll Limani, Ilirjana Blakaj

 

XUXI- “Metropol”

Muzika: Genti Lako

Teksti: Ana Gramo

 

Xhesika Polo - “Eva jam unë”

Muzika: Marko Polo

Teksti: Alex Seitaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.058847188949585
array(1) { ["section"]=> string(97) "del-lista-e-kengeve-te-perzgjedhura-per-festivalin-e-rtsh-ja-kush-jane-kengetaret-e-autoret-58163" }