Del në ankand Mercedes Benz-i i Adolf Hitlerit (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:17 22-12-2017 Del në ankand Mercedes Benz-i i Adolf Hitlerit (Foto)

Mercedesi që përdorej për të shëtitur Adolf Hitlerin përreth Gjermanisë naziste do të dalë në shitje në një ankand në Arizona të SHBA-ve.

Mercedes-Benz 770K Grosser Offener Tourenwagen i vitprodhimit 1939 është në pronësi të një personi anonim.

Makinës i janë hequr simbolet naziste. Mercedesi është me katër dyer dhe është përdorur disa herë nga Hitleri, përfshi edhe në paradën e famshem pas pushtimit të Francës në 1940.

Pronarët aktualë e blenë makinën për 50 mijë dollarë dhe pasi zbuluan se ishte përdorur nga Hitleri vendosën të shpenzojnë edhe 50 mijë dollarë të tjera për ta restauruar. /Newsbomb.al

qwd2q3tfr2w3gt2w3gt.jpg

wefw3g34g43g.jpg

wef2wf2w3g3g.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008430004119873
array(1) { ["section"]=> string(58) "del-ne-ankand-mercedes-benz-i-i-adolf-hitlerit-foto-104059" }