Del në ankand “natyra e qetë” e Hitlerit

Publikuar tek: bota, më 18:39 24-03-2015 Del në ankand “natyra e qetë” e Hitlerit

Piktura e luleve me bojëra uji e realizuar nga Adolf Hitler në moshë të re, do të dalë këtë javë në ankand në Los Angeles.

Piktura e Hitlerit, në atë kohë në moshën 20 vjeçare, do të dalë në ankand me një çmim fillestar prej 30 mijë dollarësh.

Kur ishte në moshë të re Hitleri shkoi në Vienë, ku u mundua të jetojë si artist. Ironikisht, një tregtar arti hebre, besonte në talentin e tij madje e ndihmoi Hitlerin duke shitur disa piktura të tij te klientët e pasur në Vienë në fillim të viteve 1911.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011742115020752
array(1) { ["section"]=> string(43) "del-ne-ankand-natyra-e-qete-e-hitlerit-6836" }