Del në ankand pianoja e John Lenon, 1 milion paund çmimi fillestar

Publikuar tek: kulture-art, më 13:51 05-04-2019 Del në ankand pianoja e John Lenon, 1 milion paund çmimi fillestar

Pianoja legjendare me të cilën këngëtari John Lenon ka luajtur gjatë karrierës së tij do dalë në ankand sipas portalit artistik People.com.

 

Ish-këngëtari legjendar i grupit britanik ‘Beatles’ luante gjatë gjithë karrierës së tij në pianon ‘Lonely Heart’ që përkthehet si ‘zemra e vetmuar’.  Këtë piano John Lenon e kishte blerë në vitin 1966 nga një tregtar në rrugët e Londrës dhe gdhendi atje fjalën ‘imagine’, ‘imagjino’. Sipas People.com kjo piano ka edhe një histori më të madhe pasi ishte e këngëtarit John Broadëood në vitin 1872.

Pianoja e tij pritet që të shitet në Britaninë e Madhe në një shumë që mund të arrijë edhe 2 milion pound.

Me siguri që fansat e grupit klasik do kërkojnë të fitojnë këtë piano në koleksionin e tyre.

Screenshot_1.jpg56344543_419180998870143_7927421193508880384_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066139698028564
array(1) { ["section"]=> string(72) "del-ne-ankand-pianoja-e-john-lenon-1-milion-paund-cmimi-fillestar-159289" }