Del në dritë kalaja e Tepelenës, por këshilltari i Ramës paralajmëron...

Publikuar tek: kulture-art, më 08:53 19-10-2016 Del në dritë kalaja e Tepelenës, por këshilltari i Ramës paralajmëron...

Para një viti doli në dritë njëra anë e mureve të Kalasë së Tepelenës por këshilltari i Ramës për Trashëgiminë, Artan Shkreli thotë se tani duhet nxjerrë edhe ana tjetër ndërsa paralajmëron se duhet bërë kujdes. Shkreli gjithashtu bën me dije se vitin tjetër do ndërhyhet edhe brenda kalasë.

“Duhet nxjerrë tani edhe ana tjetër e tyre... ngadalë, me kujdes. Prishje kjoskash, largime betonësh, pastrime mbeturinash dhe ulje e nivelit të dherave për naltimin vizual të mureve, etj.

Dhe vitin tjeter, ndërhyrjet nga brenda në kalane magjike ”, shkruan Shkreli ndërsa publikon  edhe fotot.

kalaja.jpg

kala1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03072190284729
array(1) { ["section"]=> string(74) "del-ne-drite-kalaja-e-tepelenes-por-keshilltari-i-rames-paralajmeron-56673" }