Del në pension Osmani, zgjidhet sekretari i ri i Përgjithshëm në Gjykatën Kushtetuese (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:58 05-01-2018 Del në pension Osmani, zgjidhet sekretari i ri i Përgjithshëm në Gjykatën Kushtetuese (EMRI-FOTO)

Zgjidhet Sekretari i ri i Përgjithshëm në Gjykatën Kushtetuese.

Ai është Eugen Papandile. Papandile u zgjodh sekretar i Përgjithshëm pas daljes në pension të Kujtim Osmanit dhe mori shumicën e votave të gjyqtarëve.

Ky është edhe urimi i parë që mori nga Prishtina zyrtare Papandili përmes një letre të posaçme nga homologu Milot Vokshi, sekretar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës.

kushte_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbledhja e KQZ për madatet e deputetëvë, Sollaku: Të pezullohet kërkesa e Prokurorisë për Rakipin
Çështja e Eduard Kaprit, KQZ vendos! Biba: E kthyem në gallatë! »
Article Logic
Execution time: 0.011770963668823
array(1) { ["section"]=> string(101) "del-ne-pension-osmani-zgjidhet-sekretari-i-ri-i-pergjithshem-ne-gjykaten-kushtetuese-emri-foto-105525" }