Del nga burgu miku i Emiljano Shullazit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 05-05-2017 Del nga burgu miku i Emiljano Shullazit

Miku i Emiljano Shullazit, Pajtim Serjani ka lënë qelinë pasi ka përfunduar dënimin prej tre vitesh dhënë nga Gjykata e Apelit për akuzën e shtrëgimit për dhënie pasurie.

Pajtim Serjani u dënua përr gjobvënie biznesmenit të kafesë pasi i bëri presion biznesmenit Julian Bregu të jepte një pjesë të aksioneve të tij.

Serjani u plagos nga Arjanit Sterjo  në majin  e vitit 2015 teksa gjendej në një lokal në rrugën e Kavajës dhe ku në tavolinë me të ishte efektivi i policisë Roland Meta, Ditmar Reçi dhe Denis Ramani.

Gjykata e Shkallës së parë e dënoi me 7 vite burg Serjanin por Apeli e dënoi me 3 vite. Sot, ai ka lënë qelinë duke i dhënë fund dënimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërhiqen "call center" nga Shqipëria, firmoset protokolli që vulos fatin e 25 mijë punonjësve shqiptarë
Zgjedhjet në Kavajë, ky detaj nuk ishte parashikuar mirë, mund të pengojë skenarin e opozitës »
Article Logic
Execution time: 0.0099790096282959
array(1) { ["section"]=> string(45) "del-nga-burgu-miku-i-emiljano-shullazit-77563" }