Del nga izolimi, Princi Charles shërohet nga koronavirusi

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:47 30-03-2020 Del nga izolimi, Princi Charles shërohet nga koronavirusi

Princi Charles është shëruar nga koronavirusi dhe tani është jashtë izolimit.

Lajmin e ka dhënë rezidenca zyrtare e Princit të Uellsit, raportojnë mediat ndërkombëtare.

71-vjeçari rezultoi javën e kaluar pozitiv ndaj Covid-19, por tashmë ndodhet gjendje të mirë shëndetësore.

‘Princi i Uellsit ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Ai ka shfaqur simptoma të buta, por mbetet në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit si zakonisht. U testua edhe bashkëshortja e tij, e cila fatmirësisht rezultoi negative’, tha zëdhënësi i Princit.

prince-charles-positive-coronavirus-1585133236.jpgprince-charles-recovered-coronavirus-1585569149.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091869831085205
array(1) { ["section"]=> string(63) "del-nga-izolimi-princi-charles-sherohet-nga-koronavirusi-200646" }