Del nga rruga autobusi, 2 të vdekur dhe disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:48 19-03-2019 Del nga rruga autobusi, 2 të vdekur dhe disa të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në shtetin e Virgjinias, ku një autobus që transportonte 75 vetë, ka dalë nga rruga duke u përmbysur.

Raportohet se kanë mbetur të vdekur dy persona ndërsa dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Sipas policisë vendase shoferi i këtij autobusi që po udhëtonte nga Florida në Nju Jork. Ndërkohë që  ka tentuar që të marrë kthesën, ka dalë nga rruga.

Dyshohet se shkak është bërë moti i keq.

Policia është duke hetuar për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093610286712646
array(1) { ["section"]=> string(62) "del-nga-rruga-autobusi-2-te-vdekur-dhe-disa-te-plagosur-157086" }