Del nga spitali pacienti i fundit, ky është shteti ‘KAMPION’ që po mposht Covid-19, s’ka asnjë të infektuar

Publikuar tek: bota, më 21:04 24-11-2020 Del nga spitali pacienti i fundit, ky është shteti ‘KAMPION’ që po mposht Covid-19, s’ka asnjë të infektuar Foto ilustruese

E gjithë bota po përballet me pandeminë e Covid-19, me shumë luftë e mundime, me sakrificë dhe vështirësi. Ndërkohë shteti i Viktorias në Australi se e ka fituar betejën me virusin e rrezikshëm.

Ky shtet është zyrtarisht pa asnjë person të infektuar me Covid-19, pasi pacienti i fundit doli nga spitali, i cili ishte një 90-vjeçar.

Ai dhe bashkëshortja e tij kaluan më shumë se një muaj në spital duke luftuar me virusin, ndërsa në fund arritën ta fitonin betejën. Kjo është hera e parë që prej 21 shkurtit që në këtë shtet nuk ka asnjë rast pozitiv aktiv.

Që këtë javë, maska nuk është më e detyrueshme në Viktoria në ambientet e hapura nëse është e mundur të ruhet distanca fizike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump merr goditjen finale, Gjykata Supreme certifikon fitoren e Joe Biden në 2 shtete
Rusia i sfidon të gjithë, prodhon vaksinën më efikase të Covid-19 »
Article Logic
Execution time: 0.016966819763184
array(1) { ["section"]=> string(110) "del-nga-spitali-pacienti-i-fundit-ky-eshte-shteti-kampion-qe-po-mposht-covid-19-s-ka-asnje-te-infektuar-228990" }