Del për fushatë dhe takon qytetarët, kandidati për president në Francë goditet me shpullë në fytyrë

Publikuar tek: bota, më 07:13 18-01-2017 Del për fushatë dhe takon qytetarët, kandidati për president në Francë goditet me shpullë në fytyrë

Ish-kryeministri francez Manuel Valls, i cili po vazhdon fushatën për President të vendit si përfaqësues i së majtës, është sulmuar në rrugë nga një i ri.

Ngjarja ndodhi në qytetin perëndimor të Lamballe. Video është publikuar nga gazeta lokale “Le Telegramme Tuesday”.

Valls po takonte një turmë njerëzish ndërsa papritur goditet me shpullë në fytyrë. Ai i ka dhënë dorën agresorit, por ai e ka goditur. Një nga badiguardët e kandidatit socialist e ka rrëzuar të riun në tokë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rishfaqet anija pas 90 vitesh zhdukje në Trekëndëshin e Bermudës
Liroi Chelsea Manning, Snowden falenderon publikisht Obamën »
Article Logic
Execution time: 0.013179063796997
array(1) { ["section"]=> string(104) "del-per-fushate-dhe-takon-qytetaret-kandidati-per-president-ne-france-goditet-me-shpulle-ne-fytyre-65848" }