Delegimi i kompetencave tek Cakaj, Mediu 'sulmon' Ramën: Më keq se Enveri dhe më keq se Putin

Publikuar tek: aktualitet, më 14:43 23-01-2019 Delegimi i kompetencave tek Cakaj, Mediu 'sulmon' Ramën: Më keq se Enveri dhe më keq se Putin

Kreu republikan Fatmir Mediu e ka cilësuar si veprim absurd vendimin e Kryeministrit Edi Rama për t'i deleguar kompetencat e Ministrit të Jashtëm, zv.ministrit Gent Cakaj.

Sipas Mediut ulja e nivelit të përfaqësimit është shkatërruese për politikën e jashtme, dhe e paprecedentë.

'Ccështje që kërkojnë angazhim dhe nivel maksimal përfaqësimi dhe mbështetje politike, Rama i degradon në mardhenie të rëndomta teknike.

Kjo është varfëria mendore dhe politike e kësaj qeverie.

As më shum e as më pak, më keq se Enveri dhe më keq se Putin', shkruan mes të tjerash mediu.

Postimi i plotë:

Veprimi I Rames per te deleguar nje autoritet kushtetues si Ministri i jashtem te nje zv/Minister Genc Cakaj, eshte nje veprim absurd, I cili tregon kalbezimin e qeverise shqiptare.

Ne jemi perballe sfidash kombetare sic eshte Hapja e negociatave me BE.
Dikutimi I kufijeve detar me Greqine
Dialogu Kosove-Serbi
Pergjegjesia e madhe me marjen e Presidences se OSBE.

Ulja e nivelit te perfaqesimit ne keto ceshtje eshte shkaterruese per politiken e jashteme, e paprecedente dhe idiotike.

Ceshtje qe kerkojne angazhim dhe nivel maksimal perfaqesimi dhe mbeshtetje politike, Rama I degradon në mardhenie te rendomta teknike.

Kjo eshte varferia mendore dhe politike e kesaj qeverie.

As me shume e as me pak me keq se Enveri dhe me keq se Putin.
Enveri skishte nevoje per mardhenie me jashte se ndertonte komunizmin në ne rethim, nga armiqte borgjezo-imperialiste

Ndersa Rama shkaterron shtetin dhe nderton korrupsionin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « HEC-i në Kanionin e Holtës/ Banorët mirëpresin premtimin e Ballës, por kërkojnë kthimin në gjendjen e mëparshme të shtratit të lumit
Ndërron jetë aktorja e filmit ‘MIGJENI’ »
Article Logic
Execution time: 0.013537883758545
array(1) { ["section"]=> string(96) "delegimi-i-kompetencave-tek-cakaj-mediu-sulmon-ramen-me-keq-se-enveri-dhe-me-keq-se-putin-149998" }