Delfini ngec buzë detit në Divjakë, një qytetar e shpëton (Foto)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:38 28-03-2016 Delfini ngec buzë detit në Divjakë, një qytetar e shpëton (Foto)

Një delfin ka ngecur në cektinë në Plazhin e Divjakës, por fatmirësisht është shpëtuar nga një person që ndodhej aty pranë.Qytetari në fotografi, që besohet se ishe duke shëtitur me familjen e tij buzë detit, e ka vënë re delfinin dhe ka vendosur ta rikthejë në thellësi të ujërave, ku sipas tij, është larguar. Numri i Delfinëve në ujërat e detit Jon dhe Adriatik është rritur ndjeshëm vitet e fundit, po ashtu janë vënë re edhe specie të tjera të rralla si peshkaqenë e breshka uji.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shatërvan brenda liqenit artificial, kjo është “shpikja” më e re në Tiranë
Armë, çanta apo kutia e celularit? PD bën “lëmsh” çështjen e Strazimirit »
Article Logic
Execution time: 0.010899066925049
array(1) { ["section"]=> string(67) "delfini-ngec-buze-detit-ne-divjake-nje-qytetar-e-shpeton-foto-36170" }