Delina Fico, bashkëshortja e ministrit Çuçi dhe aktiviste rebelohet me gazetarët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:02 09-08-2016 Delina Fico, bashkëshortja e ministrit Çuçi dhe aktiviste rebelohet me gazetarët

Delina Fico, aktiviste dhe bashkëshorte e ministrit Bledi Çuçi rebelohet me gazetarët dhe tendencën e tyre për të sharë e komentuar mbi çdo gjë. Për Ficon, disa gjëra janë vendosur për t’u bërë nga të zgjedhurit tanë. ‘’Si thoni? Jemi gati per gazetarokraci? Provojme keta nje here e pastaj, po s'na doli gje edhe me kete, hidhemi tek ndonje varjant si Donald Trump - shaj ke te te dale perpara dhe bej sikur ke shkopin magjik t'i zgjidhesh gjithe hallet per nje dite’’, pyet Fico.

‘’Une them qe ne Shqiperi te ndalohet çdo perpjekje per zhvillim; te heqim dore nga demokracia dhe personat e zgjedhur me vote t'i dergojme ne shtepi se nuk dine asgje e vetem vjedhin; te leme te vete-zgjidhen nje grup gazetaresh qe i dine absolutisht te gjitha dhe jane shembuj te qytetarise e ndershmerise (kane paguar gjithnje taksa per pronat e bizneset e tyre; nuk kane kerkuar e nuk kane marre asnjehere asnje nder e para nga politika, qofte larg te kene vene gjoba; kane marre vendime bazuar ne parime, jo ne sa shume para ju jep pronari; i kane qendruar besnik parimeve te veta, dmth, nuk i kane thene kurre 'daje' atij qe deri dje i thoshin 'derr'; nuk e masin suksesin ne jete me sa te madhe e kane shtepine e dyte apo te trete, por me sa i sherbejne interesit publik) dhe ata te na qeverisin.

Si thoni? Jemi gati per gazetarokraci? Provojme keta nje here e pastaj, po s'na doli gje edhe me kete, hidhemi tek ndonje varjant si Donald Trump - shaj ke te te dale perpara dhe bej sikur ke shkopin magjik t'i zgjidhesh gjithe hallet per nje dite. Po njerezit qe i votojme me vote, larg qofte t'u besojme atyre se mund te kene ndonje qellim te mire e se mund te dine te bejne ndonje gje! Me pelqen shume nje shprehje anglisht: Be careful ëhat you ëish for!’’, shtjellon shqetësimin e saj Fico.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092389583587646
array(1) { ["section"]=> string(85) "delina-fico-bashkeshortja-e-ministrit-cuci-dhe-aktiviste-rebelohet-me-gazetaret-49218" }