Delja “rebele” i shpëton qethjes për 6 vite, ja momenti pas berberit

Publikuar tek: bota, më 13:30 03-09-2015 Delja “rebele” i shpëton qethjes për 6 vite, ja momenti pas berberit

Delja “Shrek” e ka urryer aq shumë qethjen sa që një ditë para gjashtë vitesh ajo u arratis në një shpellë në Zelandën e Re.

06f28-sheep-2.jpg

Në momentin që u gjet, pronarët e saj e kishin të vështirë ta kuptonin që ishte një dele. Ajo iu nënshtrua menjëherë qethjes pasi leshi i saj, me të cilin mund të prodhohen 20 kostume për njerëzit, i rrezikonte jetën.

o6el6-shrek-3.jpg

Ndoshta Shreku i deleve e kuptoi se kishte vështirësi në shikim dhe ecje për shkak të leshit të madh e këshu vendosi të shfaqet sërish për të kërkuar ndihmë. Tani, ajo jo vetëm që ndihet më e lehtë, por është shndërruar edhe në një yll interneti.

30dam-shrek-4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016221046447754
array(1) { ["section"]=> string(71) "delja-rebele-i-shpeton-qethjes-per-6-vite-ja-momenti-pas-berberit-19873" }