Dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit, Bashkia e Tiranës miraton bonusin e qirasë për 554 familjet e prekura (Lista e plotë me emrat)

Publikuar tek: politike, më 21:43 05-12-2019 Dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit, Bashkia e Tiranës miraton bonusin e qirasë për 554 familjet e prekura (Lista e plotë me emrat)

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar mbrëmjen e sotme bonusin e qerasë për 554 familjet e para, shtëpitë e të cilave janë klasifikuar si të pabanueshme për shkak të tërmetit.

Disa prej njësive administrative kanë përpiluar dosjen me emrat e parë të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, të cilët kanë aplikuar për bonos qiraje me kushtet e tregut. Masa e bonusit të qirasë është përcaktuar në bazë të njësive të banimit dhe të gjitha këtyre familjeve bonusi i qirasë do t’i kalojë që gjatë ditës së nesërme në llogaritë bankare.

Ndërkohë, Bashkia e Tiranës do të vijojë të miratojë listat e tjera për të gjithë ata që po aplikojnë për tu trajtuar financiarisht për përballimin qirave të apartamenteve në Tiranë, ndërsa më poshtë newsbomba.al sjell listën e plotë me 554 familjet e para që do të marrin bonusin.

Lista e plotë:

Newsbomb.al - Bonusi i Bashkise Tirane by Newsbomb Albania on Scribd

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076749324798584
array(1) { ["section"]=> string(131) "demet-nga-termeti-i-26-nentorit-bashkia-e-tiranes-miraton-bonusin-e-qirase-per-554-familjet-e-prekura-lista-e-plote-me-emrat-188551" }