Dëmet nga tërmeti/ Pezullohet mësimi për muajin dhjetor në UMT, ja kur fillon sërish (VENDIMI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:39 13-12-2019 Dëmet nga tërmeti/ Pezullohet mësimi për muajin dhjetor në UMT, ja kur fillon sërish (VENDIMI) Fakulteti i Mjekesise

Universiteti i Mjekësisë në Tiranë (UMT), ka lajmëruar se do të pezullojë mësimin gjatë të gjithë muajit dhjetor.

Me anë të një vendimi të publikuar nga rektori i UMT-së, Arben Gjata, mësohet se mësimi do të rifillojë në datën 6 janar.

Në vendim tregohet se pas mbledhjes së Rektoratit të UMT-së ditën e sotme, këshilli është dakordësuar se nuk është ende tërësisht e sigurtë gjendja e godinave dhe ambjenteve të Universitetit të Mjekësisë pas tërmetit të 26 nëntorit.

Gjata.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prishen godinat e pabanueshme në Universitetin Bujqësor, Rama dhe Veliaj japin lajmin e mirë për familjet dhe studentët
Shkelma dhe grushta në Korçë, shkak ndarja e ndihmave për tërmetin (VIDEO E DHUNSHME) »
Article Logic
Execution time: 0.012701034545898
array(1) { ["section"]=> string(97) "demet-nga-termeti-pezullohet-mesimi-per-muajin-dhjetor-ne-umt-ja-kur-fillon-serish-vendimi-189323" }