Dëmet nga tërmeti, Prokuroria e Durrësit sekuestron dokumentet në zyrën e Urbanististikës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 03-12-2019 Dëmet nga tërmeti, Prokuroria e Durrësit sekuestron dokumentet në zyrën e Urbanististikës

Prokuroria e Durrësit ka sekuestruar dokumentet në zyrën e Urbanististikës të qytetit.

Mësohet se shkak i sekuestrimit të lejeve të ndërtimit dhe legalizimeve janë bërë dëmet nga tërmeti.

Sakaq, bëhet me dije se dokumentet i përkasin 10 viteve të fundit, të cilat do të ballafaqohen me lejet e ndërtimit nëse janë respektuar apo jo projektet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018243074417114
array(1) { ["section"]=> string(95) "demet-nga-termeti-prokuroria-e-durresit-sekuestron-dokumentet-ne-zyren-e-urbanististikes-188227" }