Demi masakron për vdekje matadorin e famshëm

Publikuar tek: bota, më 16:07 18-06-2017 Demi masakron për vdekje matadorin e famshëm

Madator i famshëm Ivan Fandino ka ndërruar jetë pasi është masakruar nga një dem gjatë një festivali në jugperëndim të Francës.

36-vjeçari shkeli me këmbë mantelin e kuq dhe u rrëzua përtokë, ku u masakrua për vdekje nga demi.

Sipas mediave franceze ai pësoi dëmtime të rënda në veshka dhe ndërroi jetë rrugës për në spital.

Fandino, i cili ka marrë pjesë në dhjetra festivale në mbarë botën, është matadori i parë që vdes në Francë pas një shekulli. /Newsbomb.al

werw34r34r3tghhht5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010427951812744
array(1) { ["section"]=> string(50) "demi-masakron-per-vdekje-matadorin-e-famshem-82922" }