“Demokraci me të meta”, ja pse “The Independent” sjell në vëmendje Fatos Nanon (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:07 19-02-2017 “Demokraci me të meta”, ja pse “The Independent” sjell në vëmendje Fatos Nanon (Foto)

“Pluralizmi ekziston por ka provokime ndaj gazetarëve dhe sistemi gjyqësor nuk është i pavarur”, kështu shkruan tabloidi britanik “The Independent” teksa sjell shëmbullin e Shqipërisë dhe rikthen në vëmendje ish-kryeministrin Fatos Nano.

Shqipëria ka shënuar 5.91 pikë dhe ndodhet në vendin e 81 nga 167 shtete në studimin që e rendit vendin tonë si “Demokraci me të meta”.

Independent ka zgjedhur foton e ish-liderit të Partisë Socialiste gjatë një interviste pesë orëshe me gazetarin Alban Dudushi në 26 qershor të vitit 2005. /Newsbomb.al

aswdefrtgyhu344.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Hoxha zbulon detajin te Sali Berisha dhe "ngre dyshime" (Foto)
Zbulohet marifeti i shoferëve për të mos paguar gjobat e Policisë »
Article Logic
Execution time: 0.011713981628418
array(1) { ["section"]=> string(84) "demokraci-me-te-meta-ja-pse-the-independent-sjell-ne-vemendje-fatos-nanon-foto-69261" }