Dëmtim i linjës që furnizon Tiranën me ujë, ja zonat që do të kufizohen me ujë të pijshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 12:26 01-05-2015 Dëmtim i linjës që furnizon Tiranën me ujë, ja zonat që do të kufizohen me ujë të pijshëm

Një dëmtim i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në linjën e ujësjellësit Shën-Mëria, i cili furnizon me ujë qytetin e Tiranës dhe si pasojë ka sjellë kufizimin e furnizimit me ujë për disa zona në qytet.

Zonat të cilat do të kufizohen nga furnizimi me ujë deri sa të riparohet linja janë: Vëllezërit Kondi, Spitali i Sanatoriumit, Tirana e re, Qytet Studenti, zona e Shkozës, Saukut dhe ish-Bllokut.

Sipas Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë, grupet e punës po punojnë për riparimin e dëmtimit të rëndë. Ndërkohë, nuk është bërë ende e ditur se sa kohë mund të zgjasë riparimi dhe kufizimi me ujë të pijshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet në Shqipëri falsifikatori i pasaportave dhe vizave
Mbërrin nga Belgjika dosja me 2500 faqe për Mark Frrokun, dyshohet për vrasje në 99-ën »
Article Logic
Execution time: 0.011455059051514
array(1) { ["section"]=> string(94) "demtim-i-linjes-qe-furnizon-tiranen-me-uje-ja-zonat-qe-do-te-kufizohen-me-uje-te-pijshem-10151" }