Dëmtimi me Torinon, Icardi qetëson tifozët, ja sa do qendrojë larg fushave

Publikuar tek: sport, më 20:52 08-11-2017 Dëmtimi me Torinon, Icardi qetëson tifozët, ja sa do qendrojë larg fushave

Muaro Icardi u dëmtua në ndeshjen me Torinon, të cilën Inter e barazoi me rezultatin 1 m 1.

Të gjithë tifozët zikaltër u futën në pank pasi, bëhet fjalë për sulmuesin kryesor të skuadrës dhe një nga më të mirët në botë aktualisht.

Në fillim u përfol për një dëmtim që do e mbante 2 javë jashtë fushave argjentinasin. Por pas analizave të specializuara mjekët dolën në përfundmin se do të mjaftojnë vetëm 4 ditë pushim për Icardin që ai të kthehet normalisht në fushë.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe vetë përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka shprehur lumturinë për faktin se do të jetë vetëm një pushim i shkurtër për të dhe jo ashtu siç u mendua në fillim.

"Falë Zotit ishte vetëm një e shtënë dhe jo diçka më serioze, tani po mendojmë të rimarrim veten sa më parë”, ka shkruar Icardi në rrjetet sociale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022680997848511
array(1) { ["section"]=> string(78) "demtimi-me-torinon-icardi-qeteson-tifozet-ja-sa-do-qendroje-larg-fushave-98865" }