Dëmtohet linja e Shën Mërisë, ndërprerje uji në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:54 16-02-2015 Dëmtohet linja e Shën Mërisë, ndërprerje uji në Tiranë

Një pjesë e madhe e banorëve të kryeqytetit do të jenë sot pa ujë të pijshëm. Një defekt në linjën që furnizon Tiranën me ujë të pijshëm nga burimi i Shën Mërisë do të sjellë ndërprerje, deri në rregullimin e defektit.

Burimet e Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve bëjnë me dije se do të ketë ndërprerje në zonën e Komunës së Parisit, Vilave Amerikane, Qytet Studentit,  Shkozetit, Sanatoriumit, Saukut, Tiranës së Re, Yzberishtit dhe zonën së ish-Bllokut.

Përveç rregullimit të defektit, deri në nisjen me furnizim të këtyre zonave, specialistët do të kryejnë edhe njëherë kontrollet cilësore të ujit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekzekutimi i ISIS / Egjipti bombardon Libinë, Bushati: I tmerruar, përgjigje e fortë ndaj terrorizmit
Kryeministria: Faleminderit Presheva, kombi bëhet 1 në ditën e nevojës »
Article Logic
Execution time: 0.012422800064087
array(1) { ["section"]=> string(58) "demtohet-linja-e-shen-merise-nderprerje-uji-ne-tirane-3453" }