Dëmtohet Messi, dyshohet për këputje ligamenti

Publikuar tek: sport, më 18:14 26-09-2015 Dëmtohet Messi, dyshohet për këputje ligamenti

Barcelona dhe tifozët katalanas janë në ankth për yllin e skuadrës, Lionel Messi. Argjentinasi u detyrua të largohet në minutën e 9 të ndeshjes kundër Las Palmas për shkak të një dëmtimi në gjurin e majtë.

Deri më tani dyshohet për një këputje e tendinës së majtë, çka do të thotë se kthimi i lojtarit në fushë mund të jetë rreth muajit mars 2016, por gjithsesi asgjë nuk është zyrtare. Argjentinasi ishte duke dribluar mbrojtësin Bigas të Las Palmas, kur ky ka goditur këmbën e lojtarit, i cili gjatë rrëzimit e ka dëmtuar edhe më rëndë.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Las Palmas ka përfunduar 2-1 në favor të katalanasve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.48374485969543
array(1) { ["section"]=> string(51) "demtohet-messi-dyshohet-per-keputje-ligamenti-21722" }