Dëmtohet Xhaka, mesfushori do qëndrojë disa javë larg fushës

Publikuar tek: sport, më 16:13 04-05-2016 Dëmtohet Xhaka, mesfushori do qëndrojë disa javë larg fushës

Mesfushori kuqezi, Taluant Xhaka pësoi një dëmtim të lehtë në këmbë gjatë ndeshjes së tij të fundit me ekipin e Baselit që u shpall kampion në Zvicër.

Klubi njoftoi se Xhaka ka pësuar një tërheqje muskulare në kofshën e djathtë dhe do të duhet të qëndrojë për disa javë jashtë fushës. Mediat e huaja hedhin dyshimet se aim und të mos aktivizohet në ndeshjen e parë në Francë, ku Shqipëria do të përballet me Zvicrën në 11 qershor, por shpresat janë që ai do të arrijë të rekuperohet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13212394714355
array(1) { ["section"]=> string(65) "demtohet-xhaka-mesfushori-do-qendroje-disa-jave-larg-fushes-39483" }