Dënohet bosi i Samsung, ja për çfarë akuzohet

Publikuar tek: bota, më 18:48 25-08-2017 Dënohet bosi i Samsung, ja për çfarë akuzohet

Pronari i teknologjisë Samsung është dënuar nga gjykata e Koresë së Jugut me 5 vite burg.

49-vjeçari Lee Jae-Yong mendohet se është ndihmuar nga ish-presidentja e vendit Park Geun-Hye, lidhur me akuzat që rëndojnë mbi të.

Mbi miliarderin rëndojnë 2 akuza, fshehje e pasurisë jashtë shtetit dhe marrje ryshfeti. Ai gjithashtu akuzohet se ka dhuruar fonde në mbështetje të organizatave jo-qeveritare të menaxhuara nga Choi Soon-sil, një mikeshë e ish-presidentes Park, në këmbim të favoreve politike.

Por, trashëgimtari i Samsung i ka mohuar të gjitha akuzat kundër tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013507843017578
array(1) { ["section"]=> string(50) "denohet-bosi-i-samsung-ja-per-cfare-akuzohet-90193" }