Dënohet marinsi amerikan që vrau prostitutën pasi zbuloi se ishte transvestit

Publikuar tek: bota, më 16:45 01-12-2015 Dënohet marinsi amerikan që vrau prostitutën pasi zbuloi se ishte transvestit

Një marins amerikan është dënuar me 6 vite burg për një krim të kryer një vit më parë.

Joseph Scott Pemberton ishte në Filipine kur në mori në dhomën e tij të hotelit një prostitutë. Vetëm pasi zbuloi që prostituta ishte një transvestit, ai e mbyti në vaskën e hotelit. Vrasja e trasvestitit nxiti protesta në Filipine si dhe reagimin e shumë shoqatave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011596918106079
array(1) { ["section"]=> string(83) "denohet-marinsi-amerikan-qe-vrau-prostituten-pasi-zbuloi-se-ishte-transvestit-26708" }