Dënohet me 5 vite burg Uarda Çota, aksidentoi për vdekje djalin e Avenir Pekës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:32 30-06-2015 Dënohet me 5 vite burg Uarda Çota, aksidentoi për vdekje djalin e Avenir Pekës Vendi i aksidentit

Uarda Çota, drejtuesja e mjetit e cila aksidentoi familjen e Avenir Pekës, ku për pasojë humbi jetën djali i tij 11-vjeçar Rubik Peka është dënuar me 5 vite burg.Ngjarja ka ndodhur më 29 dhjetor 2014 në Unazën e Re në Tiranë. 26 vjeçarja po ngiste makinën në gjendje të dehur dhe u përplas me automjetin ku po udhëtonte familja e ish.zv.ministrit të Brendshëm, Avenir Peka. Gjatë seancave gjyqësore Çota ka shprehur pendëse dhe ka deklaruar se nuk është në gjendje të kujtojë se çka ka ndodhur , përveç faktit se  ishte në një festë. Prokuroria kishte kërkuar dënimin e saj me 8 vite burg, por pas 9 seancash u vendos që 26-vjeçarja të marrë një dënim prej 5-vitesh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëlloi me thikë babain e moshuar, arrestohet 45-vjeçari
Tentoi të vriste katër policë, dërgohet për gjykim Taulant Gjini »
Article Logic
Execution time: 0.013453006744385
array(1) { ["section"]=> string(83) "denohet-me-5-vite-burg-uarda-cota-aksidentoi-per-vdekje-djalin-e-avenir-pekes-14986" }