Dënohet me burg Bilal Shehu, personi që i mundësoi Ramës foto me Obamën

Publikuar tek: bota, më 23:49 02-02-2017 Dënohet me burg Bilal Shehu, personi që i mundësoi Ramës foto me Obamën

Një gjykatë në Nju Xhersi ka dënuar me burg shqiptaro-amerikanin, Bilal Shehu, i cili i mundësoi Edi Ramës pjesëmarrjen në një takim dhe një foto me presidentin amerikan Barack Obama.

Shehu pranoi përpara gjykatës disa muaj më parë se kishte marrë një shumë prej 80 mijë dollarësh.

48-vjeçari shofer limuzine u dënua me 1 vit burg me kusht nga gjykata e Nju Xhersit pasi lgjet në SHBA ndalojnë shtetasit e huaj që të japin kontribut për fushatën elektorale presidenciale. Për këtë, Lulzim Basha bëri një kallëzim penal në korrik duke akuzuar se burimi i parave ishte Kryeministri, Edi Rama.

asdaq3rd3tsdfh.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088880062103271
array(1) { ["section"]=> string(76) "denohet-me-burg-bilal-shehu-personi-qe-i-mundesoi-rames-foto-me-obamen-67550" }