Dënohet me VDEKJE në karrigen elektrike trafikanti ndërkombëtar i drogës

Publikuar tek: bota, më 12:35 30-04-2019 Dënohet me VDEKJE në karrigen elektrike trafikanti ndërkombëtar i drogës

Me dënim për vdekje është ndëshkuar një trafikant kanadez në Kinë i cili transportone metamfetaminë në të gjithë botën.

Sipas BBC, trafikanti Fan Wei prodhonte metamfetamine në një industri në Kinë dhe e transportonte atë në Kanada. Trafikuesi Fan Wei kishtë fituar miliona dollarë nga ky trafik por u arrestua nga autoritetet vendase dhe gjykata çmoi se ai duhet të dënohet me vdekje.

Situata midis Kanadasë dhe Kinës është e tensionuar pasi para një viti u arrestua në Kanada drejtori ekzekutiv i kompanisë Huawei.

E drejtë apo jo, tani vendimi do ekzekutohet dhe trafikantin e pret karrigia elektrike...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012572050094604
array(1) { ["section"]=> string(79) "denohet-me-vdekje-ne-karrigen-elektrike-trafikanti-nderkombetar-i-droges-162403" }