Dënohet tifozi që hyri në fushë në ndeshjen Poloni-Portugali

Publikuar tek: sport, më 15:53 06-07-2016 Dënohet tifozi që hyri në fushë në ndeshjen Poloni-Portugali

UEFA ka dënuar me gjobë tifozin që hyri në fushë në ndeshjen çerekfinale të Kampionatit Europian mes Polonisë dhe Portugalisë.

Shamshir Karimi është personi që zbriti nga tribuna për të takuar në fushë idhullin e tij, portugezin Cristiano Ronaldon. Tashmë Karimit do i duhet të paguaj 500 euro gjobë për thyerjen e rregullores.

Ndonëse regjia qëndrore u mundua të shmangte pamjet e hyrjes në fushë të tifozit, veprimi i tij u pa në të gjithë botën. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038920164108276
array(1) { ["section"]=> string(66) "denohet-tifozi-qe-hyri-ne-fushe-ne-ndeshjen-poloni-portugali-45734" }