Denoncimi: 500 euro për një vend pune në Kazakistan, si u mashtruan 100 persona (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:02 15-02-2017 Denoncimi: 500 euro për një vend pune në Kazakistan, si u mashtruan 100 persona (VIDEO)

Emisioni  investigativ “STOP”, që transmetohet në Televizionin Klan, solli këtë të mërkurë historinë e mashtrimit të gati 100 personave, të cilët kundrejt pagesës prej 500 eurosh do të kishin mundësi punësimi në shtetin e Kazakistanit.

Albert Boja dhe Ervin Shati janë dy prej viktimave që janë bërë pre e këtij mashtrimi nga Adriatik Rroshi dhe Agron Oga.

Albert Boja – Problemi jonë është që ne kemi dhënë 500 euro Adriatik Rroshit dhe Agron Ogës kundrejt një vize pune. Pasi të shkonim ne atje do të punonim në ndërtim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Transferta e milionave, Romeo Karaj: Të ngrihet akuzë mbi këtë bankë
Shkatërrohet banda e trafikantëve të drogës në Greqi, arrestohen 14 persona, mes tyre dhe shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.010161161422729
array(1) { ["section"]=> string(89) "denoncimi-500-euro-per-nje-vend-pune-ne-kazakistan-si-u-mashtruan-100-persona-video-68839" }