Denoncimi i Berishës: Vdesin dy të sëmurë, mjeku është kryetar i PS

Publikuar tek: politike, më 17:15 18-09-2019 Denoncimi i Berishës: Vdesin dy të sëmurë, mjeku është kryetar i PS Sali Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha denoncon vdekjen e dy të sëmurëve në spitalin e Prrenjasit, sipas tij për shkak të barnave të skaduara.

Berisha rëndon akuzën duke thënë se deputeti Taulant Balla ndërhyn për të mos u kryer autopsia, pasi mjeku përgjegjës është kryetar i Partisë Socialiste.

Postimi i plotë i Berishës:

Vdesin dy të sëmurë brenda jave nga ilaçet e skaduara në spitalin e Prenjasit!

Familjarët kërkojnë ekspertizën por akuzohet Taulant Balla se e pengon atë për të mbrojtur mjekun që ështëë dhe kryetar i PS!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr, Dua te dencoj nje rastet e ndodhura se fundi ne spital prenja Vdes pacienti 2 tashme Nga Nga ilacet e skaduara Edhe nga keq dhenia kurimi nga doktor Sami. Agolli nje koha ishte eshte kruetar partiseë socialiste Prenjas Vdes ne duart e keti doktori brenda 1 jave I ka marr jete 2personave. Familjaret kane kerkuar akt ekspertize Por nderhurja e taulant balles e ka bere teveahtire. Ju lutem publioeni Edhe anonim ju lutem. Flm .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031231880187988
array(1) { ["section"]=> string(72) "denoncimi-i-berishes-vdesin-dy-te-semure-mjeku-eshte-kryetar-i-ps-178919" }