Denoncimi i nënës së re: Mbyllet Gjendja Civile nga Covid-19, fëmija mbetet pa u regjistruar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:51 01-04-2020 Denoncimi i nënës së re: Mbyllet Gjendja Civile nga Covid-19, fëmija mbetet pa u regjistruar

Në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, në Shqipëri janë mbyllur shumë institucione shtetërore.

Kjo ka shkaktuar shumë probleme në jetesën e çdo personi, derisa në stabilizimin e gjendjes.

Më i fundit, vjen nga nënat e reja, të cilat nuk kanë një adresë ku të regjistrojnë fëmijët e sapoardhur në jetë.

Një nënë ka denoncuar në newsbomb.al, rastin e saj, në të cilin Gjendja Civile ka rezultuar e mbyllur dhe fëmija ka mbetur pa u regjistruar.

Nuk dihet se çfarë do të ndodh me fatin e tyre, deri në dhënien e një urdhri të dytë për hapjen e institucioneve shtetërore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090920925140381
array(1) { ["section"]=> string(97) "denoncimi-i-nenes-se-re-mbyllet-gjendja-civile-nga-covid-19-femija-mbetet-pa-u-regjistruar-200928" }