Denoncimi i PD: Anëtarët e KLGJ dhe KLP të përfshirë në gjyqe politike, ja vendimet (Foto)

Publikuar tek: politike, më 18:43 06-02-2018 Denoncimi i PD: Anëtarët e KLGJ dhe KLP të përfshirë në gjyqe politike, ja vendimet (Foto)

Kryetari i Këshillit të Legjislacionit, Enkeljed Alibeaj denoncon përfshirjen, sipas tij, të anëtarëve për KLGJ DHE KLP në sistemin e gjyqtarëve dhe prokurorëve të kohës së komunizimit, të përfshirë në gjyqe politike.

“Procesi për anëtarët e KLGJ dhe KLP prodhoi një rezultat dramatik ku sot anëtarë të KLGJ dhe KLP janë jo vetëm kandidatë të përjashtuar nga ONM, jo vetëm kandidatë që nuk plotësojnë kriteret, jo vetëm kandidatë që nuk kanë paguar taksat, jo vetëm kandidatë të angazhuar në politikë, por edhe individë të kriminalizuar, për shkak se kanë dënuar politikisht qytetarët shqiptarë, thjesht se kanë menduar që liria dhe demokracia janë vlera që duhet të aplikohen edhe në shoqërinë tonë”-tha Alibeaj gjatë mbledhjes së Këshillit.

Alibeaj ka publikuar edhe disa vendime politike të dhëna prej tyre. Sipas Alibeaj:

Foto Fatmira Luli (monumenti) është dënim i dhënë nga Fatmira Luli në 19 prill 1991 për një person që ka marrë pjesë në 20 shkurt në rrëzimin e monumentit të Enver Hoxhës.

Foto Fatmira Luli (ambasada) është dënim i dhënë nga Fatmira Luli për një person (minator i Valiasit) që kishte tentuar te futej ne ambasade pas hapjes së ambasadave më 2 korrik 1990

Fotot Nurihan 1-15 - janë 4 vendime që Nurihan Seiti (KLP) ka dhënë për 4 persona të ndryshëm për akuzat e agjitacion propagandë, kalim i paligjshëm i kufirit.

sdgfergergergg.jpg

swfw3ffffff4g.jpg

ergw3rg4gdfg4.jpg

wseftwgw34gsdf.jpg

ewrwgrege54.jpg

rtgfhrth45rh56j.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011881113052368
array(1) { ["section"]=> string(93) "denoncimi-i-pd-anetaret-e-klgj-dhe-klp-te-perfshire-ne-gjyqe-politike-ja-vendimet-foto-109355" }