Denoncimi i PD për mungesë ilaçesh në spitalet Covid, reagon ‘Shefqet Ndroqi’: Nuk mungon asnjë medikament apo trajtim për pacientët! Na lini të bëjmë punën

Publikuar tek: aktualitet, më 11:34 12-08-2020 Denoncimi i PD për mungesë ilaçesh në spitalet Covid, reagon ‘Shefqet Ndroqi’: Nuk mungon asnjë medikament apo trajtim për pacientët! Na lini të bëjmë punën Shefqet Ndroqi

Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi”, ka reaguar pas denoncimit të bërë nga Partia Demokratike, e cila përmes ish-deputetit Bardh Spahia, ka akuzuar qeverinë dhe spitalet se nuk kanë ilaçe për pacientët me Covid.

Në një deklaratë për media, spitali Covid2, “Shefqet Ndroqi” thotë se nuk mungon asnjë medikament apo trajtim. Më tej, thuhet se Covid2, ka marrë të gjitha masat e nevojshme për t’u kujdesur për të gjithë pacientët, me terapitë e plota të mjekimit.

"Në përgjigje të reagimit të Partisë Demokratike, Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi” informon qytetarët se nuk mungon asnjë medikament apo trajtim për pacientët e shtruar që përdoret në protokollet e përcaktuara të mjekimit në spitalin tonë. Spitali Covid2 “Shefqet Ndroqi” ka marrë të gjitha masat e nevojshme për t’u kujdesur për të gjithë pacientët, me terapitë e plota të mjekimit. Në të njëjtën kohë ftojmë politikanët të na lejojnë të bëjmë punën tonë për t’u shërbyer pacientëve të prekur nga Covid19 ditë e natë, pa ndërprerje, me përkushtim dhe profesionalizëm", shkruhet në reagim.

Ndërkaq u bën thirrje politikanëve, t’i lejojnë të bëjnë punën për t’u shërbyer pacientëve të prekur nga Covid19 ditë e natë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096731185913086
array(1) { ["section"]=> string(158) "denoncimi-i-pd-per-mungese-ilacesh-ne-spitalet-covid-reagon-shefqet-ndroqi-nuk-mungon-asnje-medikament-apo-trajtim-per-pacientet-na-lini-te-bejme-punen-216876" }