Denoncimi: Ja skandali që po ndodh në Dhërmi, në mes të sezonit veror

Publikuar tek: politike, më 23:41 07-07-2017 Denoncimi: Ja skandali që po ndodh në Dhërmi, në mes të sezonit veror

Një qytetar ka denoncuar te ish-kryeministri Sali Berisha, situatën sipas tij, skandaloze në bizneset që operojnë në plazhin e Dhërmiut.

Sipas qytetarit, çmimet aty janë 3 herë më të larta se në vendet e tjera, ndërsa asnjë biznes nuk ofron kupon tatimor.

Mesazhi:

Pushuesi dixhital denoncon:

Absurditetin e çmimeve ne Dhermi ne kete sezon turistik.

Lexoni mesazhin e tij. sb

"Dhermi, ky katund me kaq shume pretendime duhet refuzuar ne menyre kategorike ose shteti duhet te luaj rolin e tij ne kete katrahure cmimesh dhe ku te gjithe e kane tangerllekun qe te mos te te begenisin fare me kupon tatimor. Kjo industri duhet sabotuar ne menyre urgjente per ti dhene fund cdo lloj abuzimi qe behet me qytetaret. Cdo artikull eshte me 3 - fishin e cmimit normal. E tmerrshme, ku ne pikun e sezonit nuk sheh asnje makine apo agjent terreni te tatimeve. Kohe absurde, ku per shoë mediatik terhiqen zvarre plaka e pleq qe shesin domate ne rruge e nuk len televizione pa thirrur, nderkohe qe ketej behet kerdia."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011057138442993
array(1) { ["section"]=> string(73) "denoncimi-ja-skandali-qe-po-ndodh-ne-dhermi-ne-mes-te-sezonit-veror-85413" }