Denoncimi: Ndërtimet e pallateve në Qerret s’kanë të ndalur (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:06 22-08-2017 Denoncimi: Ndërtimet e pallateve në Qerret s’kanë të ndalur (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sërish nëpërmjet qytetarit dixhital ndërtimin e pallateve gjatë verës në Qerret.

Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit, i cili shprehet se këto pallate ndodhen vetëm pak metra më tutje.

Postim i Berishës:

Keto jane pallatet pa leje te qeveritareve qe po ndertohen ne rere gjate kesaj vere ne Qerret, ne shtetin e Norieges!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital! sb

"Zoti Berisha, keto jane pallatet pa leje ose ne kundershtim me ligin qe po behen gjate veres 2017 ne Qerret te Kavajes. Asnje tabele per lejen. Kush po nderton, Sa kate po ndertohen etj. Keto pallate jane vetem pak metra nga bregu i detit dhe ndotin mjedisin. Ne mes te pushimeve behen punime. Banoreve pas ketyre pallateve u kane zene frymen, pas tyre ndodhen pallate me kater kate dhe u bllokohet cdo drite. Banoreve u behet presion pasi u thuhet se ato po behen nga Vangjush Dako dhe Lulzim Berisha"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099549293518066
array(1) { ["section"]=> string(69) "denoncimi-ndertimet-e-pallateve-ne-qerret-s-kane-te-ndalur-foto-89878" }