DENONCIMI: Në bazën e Pashalimanit u vodhën arsenal i madh armësh, ja kush i morën

Publikuar tek: aktualitet, më 19:09 13-01-2019 DENONCIMI: Në bazën e Pashalimanit u vodhën arsenal i madh armësh, ja kush i morën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar pak më parë mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon fakte të reja nga vjedhja e armëve në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum.

Sipas mesazhit të Berishës, armët i kanë vjedhur militantë të Partisë Socialiste.

Berisha pretendon se në bazën ushtarake nuk janë vjedhur vetëm dy arka me granata dhe 3 armë të llojit automatike, ashtu siç u raportua, por janë vjedhur mbi 5000 fishekë 50 granata dhe 3 automatikë dhe pushkë të reja të blera nga ministria e Mbrojtjes.

Denoncimi i plotë në Facebook:

Militantet e Partise Kanabiste vodhen armet ne Pashaliman!

Raport paraprak per vjedhjet ne bazen e Pashalimanit!

Lexoni mesazhin e qyteterit dixhital. sb

Prsh doktor Berisha dua te bej me dije per skandalin e radhes ne ministrin e mbrojtje per vjedhjen e bazes se pashalimanit.ministria e mbrojtjes do ta trajtoj si ceshtje ordinere dhe jo si nje skandal qe ka ndodhur ne ushtrin e natos.me konkretisht jan vjedhur nga nje inpektimi i bere praprakisht jane vjedhur mbi 5000 fisheke 50 granata dhe 3 automatik dhe pushke te reja te blera nga ministrija e mbrojtjes.Ju lutem anonim

Doktor, Pashalimani drejtohet nga militant dhe jo nga profesionist, ka mungese te theksuar te organizimit te sherbimit te rojes, nuk mundet kurr qe te kryhet sigurimi i ruajtjes ne ate menyre organizimi, pa plan studimi te mbulimit te rrezes se ruajtjes, personel te paket, sherbim 12 ore naten pa nderprerje, etj, etj, mungesa , dhe rezultati u pa, komanda dhe ministrja bejne sikur.....duan te mbulojne kete turp...

hhhhhhh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tentoi t'i arratisej policisë, arrestohet shqiptari me 53 kg drogë
Policia greke arreston 27 vjeçarin shqiptar me 53 kg drogë »
Article Logic
Execution time: 0.011461019515991
array(1) { ["section"]=> string(87) "denoncimi-ne-bazen-e-pashalimanit-u-vodhen-arsenal-i-madh-armesh-ja-kush-i-moren-148636" }