DENONCIMI: Plazhet e detit Jon masakrohen nga betonizimi (FOTOT FLAGRANTE)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:37 14-04-2017 DENONCIMI: Plazhet e detit Jon masakrohen nga betonizimi (FOTOT FLAGRANTE)

Copa betonit kanë ‘kafshuar’ plazhet e detit Jon nga Radhima deri në Ksamil. Struktura të gjata dhe të shtrembërta betoni e gurësh janë ngulur pa kriter në cektinën e plazheve elitare të Jonit, duke i hapur rrugën një fronti të ri shkatërrimi të plazheve.

 Një qytetar, i është drejtuar newsbomb.al duke akuzuar institucionet e kontrollit të territorit.

“Këta çibanë përveçse coptojnë plazhin e peisazhin pengojnë edhe qarkullimin e ujit dhe rërës duke krijuar xhepa, të cilat mbushen me leshterike apo llumra e kështu kthehen në burime ndotje për vet detin dhe pushuesit në plazh”, thotë ai. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manekinë në studio, ja çfarë i bën ky televizion shqiptar ZYRTARËVE të qeverisë që nuk shkuan në emision
Jozefina Topalli një zonjë e vërtetë, zbukuron vezët e Pashkëve me gurë 'diamanti' »
Article Logic
Execution time: 0.011447191238403
array(1) { ["section"]=> string(77) "denoncimi-plazhet-e-detit-jon-masakrohen-nga-betonizimi-fotot-flagrante-75127" }