Denoncimi tronditës: Na rrahën Forcat Delta dhe FNSH pa arsye, na thanë do ju vrasim (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:13 31-07-2020 Denoncimi tronditës: Na rrahën Forcat Delta dhe FNSH pa arsye, na thanë do ju vrasim (Video)

Një denoncim i pazakontë vjen nga dy të rinj, që pretendojnë se janë dhunuar pa arsye nga Forcat Speciale Delta dhe ato të FNSH-së.

Të rinjtë nga Elbasani, Amarildo Mema dhe Lojtar Qosja të dy 32-vjeç, thonë se janë dhunuar në mënyrë barbare teksa po ktheheshin nga plazhi në Orikum.

Një prej të rinjve thotë se iu ça goma e makinës me të cilën po udhëtonin, por e ndërroi falë ndihmës së Policisë Rrugore. Por pasi u bllokua në trafik në aksin e Orikumit, Forcat Delta dhe FNSH i thyen xhamat dhe i nxorrën nga dritaret e makinës duke i dhunuar.

“Na kan rraf në polici, në spital, gjithandej. Na kërcënuan firmosni se do t’ju vrasim këtë, do t’ju vrasim atë…”, thotë njëri prej tyre.

Ndiqni videon:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010041952133179
array(1) { ["section"]=> string(97) "denoncimi-trondites-na-rrahen-forcat-delta-dhe-fnsh-pa-arsye-na-thane-do-t-ju-vrasim-video-215667" }