Denoncimi: Zyrtari punëson të gjithë familjarët në drejtorinë ku punon

Publikuar tek: politike, më 08:51 22-01-2017 Denoncimi: Zyrtari punëson të gjithë familjarët në drejtorinë ku punon

Ka qenë qytetari dixhital i Laçit ai që ka denoncuar rastin e punësimit të të afërmëve të zyrtarit në Drejtorinë e Shërbimeve të Transportit në Laç. Sipas qytetarit, "Drejtori i Shërbimeve të Transportit në Laç, Dedë Ndreca ka punësuar 4 punonjës me lidhje familjare, i pari burri motrës Viktor Kabali nga kasap mishi tek kontrolli fizik, i dyti Ervin Canga burri i vajzës arkëtar tek taksat e makinave, i treti Tan Ndreca djali i xhaxhait përpunues tek patentat, dhe e katërta Aurura Pula përpunuese tek patentat”.

Denoncimin e ka publikuar ish-kryeministri Sali Berisha në faqen e tij zyrtare në facebook.

Denoncimi i qytetarit publikuar nga Sali Berisha:

Ky eshte nepotizmi i aleances se qelbesirave!
Drejtori puneson te gjithe familjen ne drejtorine e tij.

Qytetari dixhital denonon:
Nepotizmin ne qeverisjen e aleances se qelbesirave!
Ne drejtorine e sherbimeve te transportit ne Laç, 25% e te punesuarve jane te se njejtes familje! Lexojeni mesazhin per me shume. sb

"Pershendetje doctor .Hoqen nje eskobar nga drejtor por ne natyren e tyre drejtoria e pergjithshme e transportit ka dhe eskobar te tjere.

Drejtori i sherbimeve te transportit Laç Ded Ndreca nje injorant, arrogant, i dhunshem dhe pa shkolle te mesme (ne qoftese kundershto le te thote nje emer mesuesi qe i ka dhene mesim ne te mesmen ) ka punesuar 4 punonjes me lidhje familjare, i pari burri motres Viktor Kabali nga kasap mishi tek kontrolli fizik, i dyti Ervin Canga burri i vajzes arketar tek taksat e makinave, i treti tan ndreca djali xhaxhajt perpunues tek patentat, dhe e katerta Aurura Pula perpunuese tek patentat.

Vete i pesti i punesuar kur gjithe ndermarrja pa kontrolloret ne rruge ka rreth 20 punonjes, 25% e ndermarrjes me lidhje fsmiljare.

Duke i bere presion drejtorit te pergjithshem qe te mjelte vete korrupsionin e komisioneve te patentave ka detyruar dy inxhiniere mekanike te japin dorheqjen njeri ish kryetari i pertise socialiste Dilaver Zyba sot i pa pune.

Ky eshte kryenepotizem ku Edi Rama premtoj se nuk do kete nepotizem ne emerime, nuk do kete emrime ne familjaritet, Kjo do te thote qe keto eskobar nuk pyesin as per premtimet e edi rames gjate fushates as per vete edi ramen."

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013095855712891
array(1) { ["section"]=> string(75) "denoncimi-zyrtari-puneson-te-gjithe-familjaret-ne-drejtorine-ku-punon-66251" }