Denoncohet SKANDALI, kryebashkiaku nuk jep leje ndërtimi për qytetarët, zbulohet arsyeja

Publikuar tek: politike, më 19:57 13-01-2018 Denoncohet SKANDALI, kryebashkiaku nuk jep leje ndërtimi për qytetarët, zbulohet arsyeja

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar kryebashkiakun e Belshit, Arif Tafanin. Ky i fundit nuk u jep leje ndërtimi qytetarëve nëse nuk blejnë materiale ndërtimi në kompaninë e tij.

Ndërsa, Berisha publikon edhe mesazhin e qytetarit dixhital siç e quan ai.

 E plotë:

Don Tafani i Belshit nuk jep asnje leje ndertimi po nuk bleve ne kompanite e tij materialin e ndertimit!

Te dashur miq, famozi Arif Tafani ka vedosur xhaxhain shef te policise bashkiake, me te cilin gjobit te gjithe ata qe blejne gjetiu materialet!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor mirembrema Dua te shpreh nji shqetsim qe kan te gjith banoret e belshit qe duan te bejne ndetime.
Kryetari bashkise don Arif Tafanio ka ber nje skem mafioze me bisnesmenat e ti. Po bleve materialet te bisnesmeni i don Tafanios Sopot Ferhati policia bashkiake ste ngacmon por po o bleve ne ndonji ven tjeter te vijn direkt te fusin gjobe dhe ne burg. Shefi i policis bashkiake eshte xhaja i bisnesmenit te Tafanios .
Don Tafanio ka kap belshin prej fyti si lala elbasanit dhe nuk le njeri te ngreje kok po nuk blen gjerat tek ta “.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010906934738159
array(1) { ["section"]=> string(93) "denoncohet-skandali-kryebashkiaku-nuk-jep-leje-ndertimi-per-qytetaret-zbulohet-arsyeja-106461" }