Denoncon deputeti: Drejtoresha e re bën gati listën, u kërkon punonjësve paratë në dorë

Publikuar tek: politike, më 14:06 29-01-2018 Denoncon deputeti: Drejtoresha e re bën gati listën, u kërkon punonjësve paratë në dorë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka bërë publike denoncimin e një punonjësi në Mjekësinë e Shërbimin Parësor.

Sipas denoncimit drejtoresha e re u kërkon punonjësve me para në dorë nga 500 lekë të reja me argumentin për procesin e pyllezimit. Ndërkohë, vetë deputeti reagon ndërsa shkruan: “Pyllëzim”me shpyllëzim xhepash! Dikur na merrshin ndonjë të dielë për të pyllëziar dhe ca pemë mbilleshin. Tani këta i marrin lekët nga xhepi pa pyetur fare dhe pyllëzimi po shkon si ajo shprehja “ prit gomar të mbijë pyll (bar)”. Ja ç’ndodh në shërbimin parësor”, shkruan deputeti. 

luci.jpg 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012506008148193
array(1) { ["section"]=> string(92) "denoncon-deputeti-drejtoresha-e-re-ben-gati-listen-u-kerkon-punonjesve-parate-ne-dore-108348" }