Dentisti ia heq të gjithë dhëmbët, në tentativë për ti kuruar impotencën

Publikuar tek: bota, më 20:31 19-04-2015 Dentisti ia heq të gjithë dhëmbët, në tentativë për ti kuruar impotencën

Një dentist, i cili i ka hequr të gjitha dhëmbët pacientit të tij në një tentativë për ti kuruar disfunksionin erektil, është detyruar të paguajë 20 mijë euro dëmshpërblim.

Pacienetit të njohur si Alex S. i janë hequr të 19 dhëmbët përgjatë 4 javëve, në një klinikë në Mynih të Gjermanisë dhe ka paguar 2 mijë euro për shërbimin. Ai besonte se një gjë e tillë do ti rikthente vitalitetin dhe do ta kuronte nga skizofrenia.

Por avokati i dentistit tha në gjyq se dhëmbët i janë hequr pasi pacienti që jetonte në pyll dhe hante vetëm gjëra të gjalla, ishte alergjik ndaj mbushjeve.

Dentisti madje kërkoi 50 mijë euro dëmshpërblim për prishje të reputacionit, por u dënuar me një gjobë prej 20 mijë euro.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012156963348389
array(1) { ["section"]=> string(76) "dentisti-ia-heq-te-gjithe-dhembet-ne-tentative-per-ti-kuruar-impotencen-9195" }