Departamenti i Europës për ndihma humanitare: Mbreslënëse si po përballen shqiptarët me pasojat e tërmetit, po e marrin veten shpejt

Publikuar tek: aktualitet, më 19:41 02-12-2019 Departamenti i Europës për ndihma humanitare: Mbreslënëse si po përballen shqiptarët me pasojat e tërmetit, po e marrin veten shpejt Nje nga shtepite e demtuara nga termeti

Departamenti Europian për Ndihma Humanitare ka dërguar në Shqipëri përfaqësuesit e vet për të parë nga afër pasojat e tërmetit të 26 nëntorit.

I dërguari i Departamenti europian ka raportoar përmes një video se, shqiptarët po i përballojnë mirë pasojat që tërmeti la pas, ndërsa thekson se po e marrin veten shpejt.

“Është mbreslënëse të shohësh sesi njerëzit po përballen me këtë tragjedi dhe po e marrin veten shpejt.

Kolegu ynë Ludovico ka qenë në Shqipëri prej ditës së parë pas koordinimit të Departamentit Europian, për tju përgjigjur tërmeteve që goditën vednin javën e fundit”, thuhet në njoftimin e shkurtër të Departamentit të Europës për ndihma humanitare.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019734859466553
array(1) { ["section"]=> string(137) "departamenti-i-europes-per-ndihma-humanitare-mbreslenese-si-po-perballen-shqiptaret-me-pasojat-e-termetit-po-e-marrin-veten-shpejt-188160" }