Depresion dhe Paranojë, flasin mjekët: Dhjetra të rinj tentojnë vetëvrasje

Publikuar tek: bota, më 17:48 07-09-2016 Depresion dhe Paranojë, flasin mjekët: Dhjetra të rinj tentojnë vetëvrasje

Depresioni dhe paranoja janë çrregullimet mendore të cilat kanë bërë dhjetra të rinj të tentojnë vetvrasjen në në qytetin Madaya në Siri.

Mjekët raportojnë se vetëm muajin e fundit 6 adoleshentë dhe 8 të rinj kanë tentuar vetëvrasjen , shkruan “The Indipendent”

Ky lajm është konfirmuar edhe nga organizata ‘Save dhe Children’, ku sipas tyre shkak për këtë është bërë lufta.

Qyteti Madaya është  vetëm 40 kilometra larg Damaskut dhe është nën rrethimin e qeverisë dhe të forcave Hezbollah që nga korriku i vitit 2015.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokuroria padit operatoren, gjuajti me shkelma refugjatët në kufi me Serbinë
Oops! Amazon tregon gabimisht iPhone 7 përpara prezantimit nga Apple (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.01152491569519
array(1) { ["section"]=> string(78) "depresion-dhe-paranoje-flasin-mjeket-dhjetra-te-rinj-tentojne-vetevrasje-52222" }